Jesteś tutaj: Start / Rok szkolny w ruchu

Rok szkolny w ruchu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Rok szkoły w ruchu

„ Drodzy rodzice!”

Miejskie Przedszkole Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie bierze udział w Ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej w ramach ,,Roku Szkoły w Ruchu” organizowanej pod hasłem ,,Ćwiczyć każdy może”. Ruch w życiu dziecka stanowi niezbędny czynnik do prawidłowego funkcjonowania organizmu zapewniający rozwój fizyczny i umysłowy. Ponadto systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego stylu życia. Działania naszego przedszkola w zakresie promocji ruchu odbywają się na sali gimnastycznej, sali rehabilitacyjnej oraz hali sportowej. Koordynatorem projektu jest p. Iwona Kępczyńska.


,,Aktywny Dzień Babci i Dziadka”

Dnia 7.02.2014 r. dzieci z grupy 3-latków zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka” . Dzieci z ogromnym zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz aktywnie włączyły dziadków do wspólnej zabawy. Było to szczególne spotkanie, gdyż wspólne gry i zabawy ruchowe miały na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym. Bezpośrednie uczestnictwo dziadków sprawiło wiele radości przedszkolakom i na długo pozostanie w ich pamięci.


”Zumba Kinder” z udziałem rodziców.

Dnia 14.12.2013 r. dzieci z grupy 5,6-latków, 5-latków z Miejskiego Przedszkola Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie w ramach akcji ,,Rok szkoły w ruchu” uczestniczyły w zajęciach ,, Zumba Kinder” z udziałem rodziców w hali sportowej MOSiR w Gostyninie. Głównym celem akcji było zmotywowanie dzieci i rodziców do wspólnej aktywności fizycznej, która stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Organizacja atrakcyjnych zajęć nie tylko ma pozytywny wpływ na zdrowie, ale także umacnia więź między dzieckiem a rodzicem. Przedszkolaki poprzez udział w zajęciach tanecznych mają możliwość odkrywania pasji i talentów.


”Zabawy i ćwiczenia ruchowe w oparciu o metodę W. Sherborne"

Dnia 7.02.2014 r. w grupie 4-latków przeprowadzono zajęcia na których wykorzystano jedną z metod twórczych W. Sherborne. Celem tych zajęć było kształtowanie wyczucia własnego ciała i przestrzeni, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i z partnerem. Formy pracy jakie zostały wykorzystane to: z całą grupą, indywidualna, w parach. Podczas zajęć dzieci prawidłowo reagowały na komendy nauczyciela, starały się prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Jednym z walorówtej metody jest wykorzystanie muzyki.

 

 


”Będę silny i zdrowy"- ćwiczenia gimnastyczne

Dnia 14.02.2014 r. w grupie 5,6-latków zostały przeprowadzone zajęcia pt. ,, Będę silny i zdrowy”. Celem tych zajęć było uświadomienie dzieciom ich własnych możliwości psychofizycznych, staranne i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, usprawnianie umiejętności samodzielnego ubierania (strój gimnastyczny). W trakcie zajęć wykorzystane były niekonwencjonalne przybory a mianowicie gazety. Dzieci uczestniczyły w zadaniach stawianych przez nauczyciela takich jak: ,, Marsz po kole połączony z recytowaniem wiersza W. Grodzieńskiej ,,Marsz”, ,,Machanie gazetami”, ,,Taniec z gazetami”, ,,Szukaj swojego domku”, ,,Uwaga! Przeszkoda”, ,,Naśladowanie chodu narciarza”, ,,Lepienie kul z gazet”, ćwiczenia celowania do kosza ,,Celne rzuty”. Wszystkie dzieci przestrzegały zasad bezpieczeństwa i ustalonych reguł.

 


”Zdrowym być"

W grupie 3-latków odbywają się zajęcia, których motywem przewodnim jest temat „Zdrowym być”. Podnoszenie świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia wśród przedszkolaków stanowi istotny czynnik prawidłowego rozwoju. Wszystkie niezbędne informacje promujące zdrowy styl życia są przekazywane za pomocą ilustracji, podczas zabaw ruchowych przy muzyce oraz spacerów na świeżym powietrzu.

 

 


”Aktywny przedszkolak"

Jedną z form realizacji akcji „Szkoła w ruch” jest prowadzenie systematycznych zajęć i zabaw ruchowych w sposób zarówno grupowy jak i indywidualny. W grupie 3-latków organizacja zajęć i zabaw ruchowych opiera się na 3 formach takich jak: zabawowa, bezpośredniej celowości ruchu oraz stacyjna. Urządzenia i przybory jakie były wykorzystane podczas zajęć to: jeżyki gimnastyczne, piłki hopki z uszami, basen z kulkami, zjeżdżalnia, trampolina, bieżnia, steper, rower stacjonarny, tunel.

Aktywność fizyczna dzieci odbywała się na sali rehabilitacyjnej. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowej postawy dziecka.


Rok szkoły w ruchu

„ Drodzy rodzice!”

Miejskie Przedszkole Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie bierze udział w Ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej w ramach ,,Roku Szkoły w Ruchu” organizowanej pod hasłem ,,Ćwiczyć każdy może”...

http://www.mp2-gostynin.pl/rok-szkolny-w-ruchu.html