Jesteś tutaj: Start / Aktualności 2020 r.

Aktualności 2020 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Styczeń

Styczeń

Uczestniczymy w zbiórce WOŚP

Dnia 8 stycznia 2020 roku nasze przedszkole gościło wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy pracownicy przedszkola, dzieci oraz rodzice przyłączyli się do akcji i poprzez złożenie dobrowolnego datku „cegiełki” zasilili puszki orkiestry.

08
01.2020

Czytaj więcej o: Styczeń
Przejdź do - Luty

Luty

Realizacja projektu „KSIĄŻKA” w grupie 4 – latków

W grupie 4 – latków w miesiącu styczniu i lutym bieżącego roku dzieci realizowały projekt edukacyjny pod nazwą „KSIĄŻKA”.

04
02.2020

Czytaj więcej o: Luty
Przejdź do - Wrzesień

Wrzesień

Wprowadzenie w grupie maluszków innowacji pedagogicznej

,,Przez zabawę do czytania”

W grupie dzieci 3, 4 – letnich realizowana jest innowacja pedagogiczna ,,Przez zabawę do czytania” opracowana w oparciu o metodę dr Ireny Majchrzak. Kluczowe w stosowaniu metody odimiennej jest indywidualne podejście do każdego dziecka. Kształcenie sztuki czytania z pełnym rozumieniem tekstu rozpoczyna się już z dziećmi trzyletnimi. 

31
01.2021

Czytaj więcej o: Wrzesień
Przejdź do - Październik

Październik

CodeWeek w grupie 5, 6 – latków

Dnia 1 października bieżącego roku w grupie 5, 6 – latków odbyły się zajęcia z kodowania w ramach CodeWeek. W czasie trwania tego zadania dzieci zrozumiały, że po drugiej stronie w sieci nie zawsze jest ta osoba, za którą się podaje.

01
10.2020

Czytaj więcej o: Październik
Przejdź do - Listopad

Listopad

Zabawy z barwą na zajęciach kółka plastycznego

Dnia 3 listopada 2020 roku na zajęciach kółka plastycznego dzieci eksperymentowały z farbą na temat: „Plama, kreska, barwa”. Bardzo dobrze się bawiły, a przy tym tworzyły ciekawe barwy korzystając tylko z barw podstawowych.

03
11.2020

Czytaj więcej o: Listopad
Przejdź do - Grydzień

Grydzień

Średniaki poznają pracę górnika

Dnia 2 grudnia 2020 roku dzieci z grupy 4, 5 – latków poznały ciężką i niebezpieczną pracę ludzi pracujących pod ziemią, czyli górników. Przedszkolaki wysłuchały legendy o skarbniku. Poznały roboczy i galowy strój górnika i narzędzia, które są mu niezbędne do pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć pióropusz na czako, czyli czapce górniczej i dowiedziały się, że kolor pióropusza oznacza funkcję pełnioną przez górnika.

31
12.2020

Czytaj więcej o: Grydzień